کشور عزیزمان ایران مناطق گردشگری و دیدنی بسیاری دارد که بسیاری افراد از آن بی خبر هستند به همین علت سایت گردشگری ایران سعی در معرفی مکان های دیدنی و گردشگری ایران دارد تا هموطنان علاقه مند به دیدنی های ایران، از آن لذت ببرند. در ادامه 5 شهر مهم توریستی ایران به صورت خلاصه معرفی می شوند.


بسیاری از استان های ایران مکان های زیادی دارند که حتی افراد ساکن در آن شهر و استان نیز از آن ها خبر ندارند. گردشگری تبریز به عنوان شهر اولین ها مطرح و بسیاری از اولین های جهان در این شهر وجود دارد که میتوان به برج آتش نشانی تبریز و ... اشاره کرد. گردشگری اصفهان نیز به واسطه قدمت تاریخی و مکان های تاریخی زیاد همواره مورد توجه بوده است. 

مکان های گردشگری اصفهان بسیار زیاد هستند و مهم ترین آنها در میدان نقش جهان اصفهان متمرکز شده اند.گردشگری شیراز بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی است و همواره توریست های زیادی از این شهر و جاذبه های شیراز به خصوص در فصل بهار و اردیبهشت دیدن می کنند. 

همچنین شاهچراغ شیراز نیز مکان زیارتی به شماره می رود و سالانه افراد زیادی برای زیارت به این مکان مقدس می روند. گردشگری مشهد نیز از نوع مذهبی بوده و عاشقان امام رضا (ع) به این شهر سفر کرده که می توانند علاوه بر زیارت، از مکان های طبیعی مشهد نیز دیدن کرده و لذت ببرند.

 مکان های طبیعی و زیبای مشهد، در اطراف شهر و به خصوص سمت ییلاقات شاندیز و طرقبه وجود دارد. گردشگری تهران به واسطه پایتخت و تمرکز امکانات در آن بیشتر مختص کسانی است که کار خاصی در تهران داشته باشند، اما توصیه ما به شما این است در صورتی که به تهران سفر کردید حتما از جاذبه های گردشگری تهران دیدن کرده و لذت ببرید.

با تشکر 

http://www.citypedia.ir