روند سری PES و راهی که تا بحال پیموده را در یک نمودار قرار دهید، به طرز غم انگیزی خواهید دید که تفاوتی با باشگاه لیورپول ندارد. هر دو با شروعی قابل تحسین، در عین فروتنی، دورانی از اوج های غیر قابل تصور را تجربه کرده اند اما عاقبت از آسمان به زمین های پَستی که به فکرمان هم نمی رسید سقوط کرده اند. جایی که باشگاه لیورپول زمانی در آن قهرمانی دست نیافتنی در انگلستان و اروپا بود، منچستریونایتد قدم پیش آورد تا جای آنان را بگیرد. PES نیز که با انتشار برای کنسول PS2 شاهد انقلابش در بازی های فوتبال بودیم، با هجوم عنوان FIFA در نسل کنسول های PS3 و Xbox 360 عقب کشید و اجازه داد تا EA Sport نسخه پس از نسخه بازی FIFA 17 پیشی بگیرد. باشگاه و بازی هر دو، به دنبال آن هستند که پیشرفت های اخیر را استمرار بخشند آن هم با هسته اصلیِ این ورزش و نه با عناصری که آن را احاطه کرده است. در مورد PES 2017 تیم سازنده بجای آنکه فقط روی مُد های جدید و بازیکنان یا لایسنس کردن تیمهای بیشتر تمرکز کنند، به این سمت رفته است که تجربه واقع گرایانه تری از بازی فوتبال را در قالب گیم پلی به گیمرها ارائه دهد.

 

Advanced Instructions : برخی استراتژی های معروف مثل تیکی تاکا یا دفاع فشرده و سنگین کاملاً جداگانه از پیش تعریف شده که می توان بر اساس تفکر تیم خود از بخشی با همین نام در بازی یعنی “Advanced Instructions” به آنها دسترسی داشته باشید.

Corner Kick Control : در هنگام ضربات آزاد مثل کُنرها می توان از استراتژی خاصی برای دفاع کردن در محوطه ای محدود استفاده کرد یعنی می توان حرکات بازیکنان و رفتار آنها مثل محار کردن یک بازیکن خاص را تعریف کرد که این موضوع برای هر بازیکن تیم می تواند متفاوت باشد.

Adaptive AI : برای اولین بار در یک بازی شبیه ساز فوتبال از هوش مصنوعی استفاده شده که می تواند روش بازیکردن شما را بررسی و یاد بگیرد! همیشه رفتار تیم و بازیکنان در سری عناوین PES یکی از موارد مهم به شمار می آمد که اینبار در PES 2017 به لطف هوش مصنوعی تطبیق پذیر یا پویا برای همیشه دگرگون خواهد شد.

Authentic Visuals : در PES 2017 شما شاهده ارتقاء گرافیکی بزرگی خواهید بود که به لطف جلوه های بصری خلق شده در موتور گرافیکی قدرتمند FOX می باشد. تقریباً چیزی از قلم نیافتاده است ، همه چیز از نورپردازی و یا چمن گرفته تا مدل بازیکنان ، استادیوم ها و تماشاچیان ، همه از نوع طراحی گردیده است تا واقع گرایانه تر از همیشه به نظر برسد.